Z jakiego materiału kufry centralne Givi?

Wybierając kufry centralne Givi warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału są one wykonane. Do wyboru są kufry miękkie i twarde. Oba rozwiązania mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać.

Na jaki materiał postawić?

Wielu motocyklistów w pierwszej kolejności stawia na kufry skórzane. Ich największą wadą jest dość wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Nieco tańszym rozwiązaniem są kufry tekstylne. Drugim rozwiązaniem są kufry centralne Givi plastikowe albo aluminiowe. Bardzo dużym atutem miękkich kufrów jest to, że zdecydowanie łatwiej jest w nich zmieścić bagaż. Wynika to oczywiście z tego, że ścianki są bardzo elastyczne w odróżnieniu od plastikowych odpowiedników, które są bardzo sztywne. Plastikowe kufry doskonale sprawdzą się przy przewożeniu delikatnych przedmiotów, które dość łatwo zdeformować. Mocne ścianki są najlepszym zabezpieczeniem dla telefonu albo tabletu.

Praktyczne kufry plastikowe i aluminiowe

Plastikowe i aluminiowe kufry centralne Givi są bardzo praktyczne, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Tworzywo sztuczne doskonale chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Proces montażu jest bardzo prosty, a co najważniejsze gładkie i sztywne powierzchnie są łatwe w utrzymaniu czystości. Kufry skórzane i tekstylne należy prać, co niestety nie jest wygodnym rozwiązaniem. Motocykliści, którzy poruszają się głównie na błotnistym i mokrym podłożu, powinny postawić właśnie na plastikowe lub aluminiowe kufry.