Na co zwrócić uwagę wybierając podnośniki motocyklowe?

Producenci podnośników motocyklowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie oferują coraz nowsze modele. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, który służyć będzie latami należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Czym wyróżnia się porządny podnośnik motocyklowy?

Wysokiej jakości podnośniki motocyklowe powinny posiadać kółka. Jeżeli podnośnik nie posiada kółek, to niestety samodzielne podniesienie motocykla, może okazać się bardzo dużym wyzwaniem. Osoby, które planują kupić tylny stojak powinny poważnie pomyśleć o dokupieniu dodatkowych sliderów wahacza.

Mowa tutaj oczywiście o ponadwymiarowych rolkach stojaka, które bez żadnego większego problemu można szybko przykręcić do fabrycznych otworów przy tylnych wahaczach. W ten prosty sposób będzie można nie tylko zabezpieczyć tylny wahacz, ale również bez problemu podnieść motocykl na tylnym stojaku. Jeżeli chodzi o popularne podnośniki motocyklowe hydrauliczne, to warto zwrócić uwagę także na szerokość samych wsporników. Wsporniki z wiadomych przyczyn nie mogą być zbyt wąskie w stosunku do szerokości ramy. Jeżeli chodzi o maksymalny udźwig, to należy go oczywiście dostosować do wagi motocykla.

Klasyczny komplet podnośników przód/tył

Dla większości motocyklistów najlepszym wyborem będzie klasyczny podnośnik przód/tył. Godne polecenia są stojaki wykonane z grubej rury (przynajmniej 32 mm) i dodatkowo wzmocnionymi kołami. Największą zaletą klasycznych podnośników jest ich uniwersalność, dlatego też pasować będą praktycznie do każdego motocykla. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj regulowany rozstaw mocowania z przodu i tyłu.