Gdzie kupić używany samochód?

Używane samochody to doskonały pomysł na to, aby stać się małym kosztem właścicielem swoich własnych czterech kółek. Problem tylko w tym, że łatwo jest w trakcie takiego zakupu stać się właścicielem pojazdu o bardzo słabej stronie technicznej. Gdzie kupić auto, aby nabyć dobry i sprawdzony egzemplarz? Czy są jakieś miejsca, których się powinno unikać?

Kupujemy samochód w salonie

Kierowcy powszechnie przyzwyczajeni są do tego, że salony samochodowe oferują jedynie auta nowe. Z tego powodu często salony są omijane podczas poszukiwań samochodu z drugiej reki, co jest warto dużym błędem, ponieważ to właśnie w salonie może dostać najlepsze używane auta na rynku. Powodem tego jest fakt, ze auta te pochodzą z leasingu lub też zostawiane są w ramach rozliczenia z salonem za nowy model. Oczywiście salon nie przyjmie auta w kiepskiej formie, więc jest on dogłębnie sprawdzany pod każdym kątem. Przekłada się to na korzyść klienta, który może kupić samochód po prostu pewny i bez żadnych ukrytych wad.

Gdzie nie kupować używanych samochodów?

Jak łatwo się domyślić istnieją na rynku również i takie miejsca, które mogą być mocno odradzane jako miejsce kupowania używanego samochodu. Mowa tu jest przede wszystkim o komisach, które często oferują samochody z zagranicy, o niepewnej historii i często z wadami ukrytymi. Kupienie w tym miejscu takiego auta wiązać się będzie z ogromnymi kosztami dodatkowymi, które dopiero pozwolą doprowadzić go do stanu używalności, lub też w skrajnych przypadkach wiązać się to będzie z uniemożliwieniem korzystania z takiego pojazdu.

Samochody do kupienia w tym olsztyńskim salonie