kaski motocyklowe

Wszystko co trzeba wiedzieć o kaskach na motor

Chociaż chyba nie da się powiedzieć, że można posiąść całą wiedzę odnośnie takiej ochrony na głowę. Poniekąd jest to wina tego, że obecnie jest tyle kasków na motor, a powstają kolejne. To co jednak trzeba wiedzieć to fakt, że zawsze trzeba je mieć. Kaski motocyklowe chronią najważniejszy organ. Nawet, jeżeli dojdzie już do wypadku na drodze, kask umożliwi wyjście z całej sytuacji w miarę cało.

Rodzaje kasków na motor

Osoby, które po raz pierwszy będą decydować się na zakup kasku, powinny wiedzieć, że wyróżnia się dwie podstawowe ich grupy:

  • kask otwarty – najczęściej spotykany jest na skuterach, na jakich nie jeździ się z taką szybkością. Jak sama nazwa wskazuje, to ten kask, który sprawia, że twarz człowieka pozostaje w całości odsłonięta. Nazywa je się popularnie jetami.
  • kask zamknięty – to ten kask, który lepiej chroni czaszkę. Zarówno, jeżeli chodzi o górę głowy, jak również samą buzię. Są one koniecznością, jeżeli chodzi o szybką jazdę na motorze.

Podział ze względu na przeznaczenie

Chociaż nie jest to jedyny podział kasków na motocykl. Można je również podzielić ze względu na przeznaczenie. Mowa tutaj o takich kaskach, jak:

  • kaski integralne – full face,
  • kaski z otwieraną szczęką, szczękowe – flip-up,
  • kaski modularne – crossover,
  • kaski enduro/cross.

Jak więc widać, wybór kasku nie jest wcale tak łatwą sprawą. Warto skorzystać ze wsparcia w sklepie motocyklowym Moto-Tour, gdzie takie produkty są dostępne. Po to, aby mieć pewność, że na głowie znajdzie się naprawdę dobra ochrona, podczas jazdy.