Ferrari F8 Tributo

Idealny włoski supersamochód na tor – Ferrari F8 Tributo

Ferrari F8 Tributo to bardzo ciekawy samochód dla osób poszukujących wrażeń podczas jazdy na torach wyścigowych i nie tylko. Jest on wręcz stworzony do szybkiej jazdy, przez swoją budowę i osiągi.

Dane techniczne super auta

Ferrari F8 jest supersamochodem produkowanym we Włoszech od 2019 roku. Z wyglądu i osiągów łudząco przypomina swojego poprzednika: 488 GTB. Różni się od niego lekko polepszonymi osiągami, zmienionym wyglądem lamp, wlotów powietrza, tylną szybą, jest trochę szerszy od swojego poprzednika i posiada bogatsze wnętrze. Samochód nadaje się świetnie do szybkiej jazdy przez swój aerodynamiczny kształt, pozwalający na obniżenie oporów powietrza. Pojazd ten mimo dużego silnika benzynowego V8 o pojemności 3.9 z podwójnym doładowaniem waży jedyne 1330 kg. Taka waga połączona z silnikiem o mocy 720 KM (maksymalny moment obrotowy to 770 Nm) pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w niecałe 3 sekundy. Prędkość maksymalna to 340 km/h. Dużym plusem jest napęd na tylną oś i bardzo dobra przyczepność. Do samochodu mieszczą się dwie osoby.

Ferrari F8 Tributo

Opinie

F8 Tributo to bardzo ciekawy wybór dla miłośników włoskiej motoryzacji. Nietuzinkowy wygląd tego samochodu zapewne przyciągnie wzrok wielu przechodniów. Jego spalanie wynosi około 20 litrów na 100 km w mieście, a w cyklu mieszanym około 13 litrów na 100 km. Dlatego nadaje się na samochód cywilny. Dużym atutem pojazdu jest hydrauliczne zawieszenie, dzięki któremu możliwy jest spokojny przejazd przez krawężniki, dziury w drodze i progi zwalniające.