Ferrari F8 Tributo

5 najdroższych samochodów na świecie

Przemysł samochodowy jest pełen wyjątkowych jednostek, które mają pasję do szybkich samochodów, krzykliwych projektów i rekordowych prędkości. Nie jest zaskoczeniem, że niektóre z najdroższych marek samochodów są własnością tych zamożnych osób. Wielu z tych entuzjastów motoryzacji kupuje swój wymarzony samochód i jeździ nim na co dzień. Jeśli jesteś fanem biegów z głębokimi kieszeniami lub aspirujesz do dołączenia do ekskluzywnego klubu, oto 5 najdroższych marek samochodowych na świecie.

Najdroższa marka samochodu – od czego zależy cena?

Cena pojazdu, w większości przypadków, jest kształtowana przez popyt i podaż. Im większy popyt na samochód, tym będzie on droższy. Podobnie, jeśli samochód jest produkowany w ograniczonej ilości, będzie kosztował więcej. Te dwa czynniki są głównymi czynnikami wpływającymi na cenę. Nazwa marki samochodu i jej reputacja odgrywają dużą rolę w cenie samochodu. Dobrze ugruntowana marka luksusowego samochodu będzie dowodzić wyższej ceny w porównaniu z marką off-the-grid. Innym czynnikiem, który określa cenę jest projekt, wydajność i funkcje samochodu. Rodzaj materiałów użytych do produkcji pojazdu i kraj pochodzenia są również ważnymi czynnikami, które napędzają cenę samochodu.

Maybach

Maybach to chyba najbardziej prestiżowa firma samochodowa na świecie. Ma bogatą historię i produkuje znakomite luksusowe samochody od początku XX wieku. Maybach został przejęty przez Daimler AG na początku lat 2000, a firma zaczęła produkować samochody marki Mercedes-Benz. Maybach produkuje jedne z najbardziej ekstrawaganckich i najdroższych samochodów na świecie. Maybach Exelero jest jednym z najbardziej luksusowych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały i kosztuje około 8 milionów dolarów. Ten samochód to szczyt marzeń dla wielu miłośników motoryzacji.

Rolls-Royce

Rolls-Royce to kolejny producent luksusowych samochodów, który przeszedł długą drogę od momentu założenia na początku XX wieku. Ta brytyjska marka samochodów produkuje jedne z najdroższych samochodów na świecie. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych marek samochodowych na świecie, a jej właścicielem jest BMW. Rolls-Royce produkuje również samochód o nazwie Maybach. Nazwa jest połączeniem tych dwóch nazw. Rolls-Royce Maybach jest jednym z najdroższych samochodów na świecie. Jego koszt to około 1,6 miliona dolarów. Rolls-Royce jest najdroższą marką samochodowu na świecie.

Aston Martin

Aston Martin to brytyjski producent samochodów, który działa w branży od ponad 100 lat. Firma jest znana z produkcji jednych z najbardziej wyjątkowych samochodów sportowych na świecie. Wyryła sobie również niezłą markę w świecie filmów o Jamesie Bondzie. Aston Martin jest jedną z pięciu najdroższych marek samochodowych. Vanquish jest jednym z najdroższych modeli tej firmy. Jego cena wynosi 330 000 dolarów. Aston Martin jest jedną z pięciu najdroższych marek samochodowych na świecie.

najdroższa marka samochodu

Ferrari

Ferrari należy do najbardziej prestiżowych firm samochodowych na świecie. Włoski producent samochodów zbudował swoją reputację poprzez produkcję jednych z najszybszych i najpiękniejszych samochodów sportowych. Ferrari ma bardzo lojalną bazę fanów i produkuje niezwykle drogie samochody od lat 50-tych. Ferrari jest jedną z pięciu najdroższych marek samochodowych (https://devil-cars.pl/blog/top-10-najdrozsze-samochody-swiata-2019). Ferrari 812 Superfast to najdroższy model tej marki. Jego cena wynosi 330 000 dolarów. Ferrari jest jedną z pięciu najdroższych marek samochodowych na świecie.

McLaren

McLaren to kolejny brytyjski producent samochodów, który produkuje jedne z najdroższych samochodów na świecie. Jest to jeden z najbardziej udanych zespołów wyścigowych Formuły 1 w historii. Pomimo bycia zespołem wyścigowym Formuły 1, McLaren ma bardzo bogatą historię tworzenia luksusowych samochodów drogowych. Supersamochód McLaren jest jednym z najdroższych samochodów na świecie. Jego cena kształtuje się na poziomie 3,5 miliona dolarów. McLaren jest jedną z pięciu najdroższych marek samochodowych na świecie.