tor Wschodzący Białystok

Prawidłowa jazda na torze wyścigowym

Jazda na torze wyścigowym może być prawdziwą przygodą. To nie tylko dobra rozrywka, ale również możliwość trenowania swoich umiejętności. Jednak ważne jest to, aby po torze poruszać się prawidłowo. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać.

Pozycja za kierownicą

W Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka torów wyścigowych. Jednak niezależnie czy jest to np. tor Wschodzący Białystok czy inny, na każdy, należy przestrzegać zasad. Jedną z nich jest przyjęcie odpowiedniej pozycji za kierownicą. W aucie siedzieć powinno się przede wszystkim wygodnie. Ważne jest, aby bez przeszkód móc sięgnąć do każdego elementu niezbędnego do jazdy. Odległość do kierownicy powinna zapewniać oparcie nadgarstków na szczycie kierownicy, a łokcie powinny być lekko ugięte.

Ręce na kierownicy

Ważne jest także odpowiednie ułożenie rąk na kierownicy. Zawsze powinny być one ułożone na godzinie 3 i 9. Podczas samej jazdy nie można krzyżować rąk. Dzięki temu podczas szybkiej jazdy i podczas wchodzenia w zakręty zawsze będzie można zapanować nad samochodem. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza podczas dużych prędkości. Nieprawidłowe utrzymanie rąk może w takiej sytuacji skończyć się bardzo niebezpiecznie.

tor Wschodzący Białystok

Znajomość toru

Każdy tor wyścigowy jest inny. Wspomniany już tor Wschodzący Białystok charakteryzuje się wieloma zakrętami (szczegóły tutaj). Jeśli udajemy się na jakiś tor po raz pierwszy należy go wcześniej dobrze poznać. W pierwszej kolejności wykonać powinno się kilka spokojnych okrążeń. Dopiero kiedy pozna się tor dobrze może rozwijać coraz większe prędkości.