pad polerski na piance

Zalety i wady futra polerskiego

Obecnie na rynku motoryzacyjnym znajduje się mnóstwo niezwykle skutecznych akcesoriów do pielęgnacji lakieru samochodowego. Wśród wielu z nich dużą popularnością cieszy się futro polerskie. Jakie są wady i zalety tego produktu?

Jakie są zalety futra polerskiego?

Futro polerskie to wysokiej jakości produkt do polerowania lakieru, który stanowi doskonałą alternatywę dla twardych oraz często ostrych padów polerskich. Jest ono przeznaczone przede wszystkim do bardzo agresywnego oraz zgrubnego polerowania lakieru w poszczególnych pojazdach samochodowych.

Produkt ten posiada szereg istotnych zalet. Wśród wielu z nich można wymienić bardzo dużą moc cięcia przy zachowaniu dostatecznej wentylacji.
Z kolei wełna naturalna poszczególnych futer polerskich w porównaniu z tradycyjnymi padami służącymi do polerowania lakieru samochodowego odznacza się dużo lepszym odprowadzeniem ciepła. Praca wykonywana z pomocą futra umożliwia w pełni bardzo szybkie oraz łatwe usunięcie głębokich rys lakieru bez jakiegokolwiek ryzyka jego przypalenia.

Zalety futra są znacznie lepiej dostrzegalne jeśli zostanie również użyta wysokiej jakości pasta polerska.

Jakie są istotne wady futra polerskiego?

Podobnie jak wiele innych produktów przeznaczonych do pielęgnacji lakieru samochodowego futro posiada szereg istotnych wad. Decydując się na zakup warto wiedzieć o tym, że produkt ten pozostawia nieco gorsze wykończenie powłoki od tradycyjnych gąbek polerskich.

Co prawda praca z użyciem wełny naturalnej pozwala na znaczną oszczędność czasu, ale wymaga dużo większego wysiłku podczas wykonywania kolejnego etapu korekty lakieru. Z kolei wysoka moc cięcia w znacznym stopniu zwiększa ryzyko przetarcia lakieru. Ponadto poszczególne futra polerskie dostępne na rynku motoryzacyjnym są zazwyczaj droższe, niż tradycyjne gąbki do polerowania o podobnej średnicy.