Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice motocyklowe?

Wybranie porządnych rękawic motocyklowych nie jest wcale prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Producenci odzieży motocyklowej chcą przyciągnąć do siebie coraz większą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też coraz częściej sięgają po nowe technologie.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając nowe rękawice motocyklowe warto zwrócić uwagę na protektory, długość mankietów rękawic oraz na zastosowane materiały antypoślizgowe. Dobre rękawice powinny być nieprzemakalne i wytrzymałe, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania. Jeżeli chodzi o wspomniane mankiety rękawic to warto je umiejętnie dopasować do kroju rękawa kurtki, dzięki czemu zapewnią komfort podczas jazdy. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby zwracać szczególną uwagę na zakres temperatur.

Jak umiejętnie dobrać rękawice?

Niestety nie ma uniwersalnych rękawic motocyklowych, które każdemu motocykliście przypadną do gustu. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na odpowiedni rozmiar. Niestety nawet najlepsze jakościowo rękawice nie spełniać będą swoich podstawowych zadań, gdy będą za krótkie albo za długie. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć obwód dłoni bezpośrednio na wysokości kostek bez kciuka. Najbezpieczniejszym wyborem jest dokonywanie zakupu w stacjonarnych sklepach, gdzie można przymierzyć wybrane pary. Uważać należy z kolei przy zakupach przez Internet. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że skórzane rękawice motocyklowe potrzebują kilku tygodnia na idealne dopasowanie.