Średnioterminowy wynajem samochodu, na czym to polega?

Średnioterminowy wynajem samochodu jest połączeniem zwykłego, klasycznego leasingu operacyjnego z usługą „rent a car”. Jest to coś podobnego do dzierżawy pojazdu na kilka miesięcy. Wszelkie procedury takiego układu nie są zbyt skomplikowane, a wejść w posiadanie auta można bardzo szybko i to bez żadnego wkładu własnego.

Na czym to polega?

Tego typu usługa jest znacznie bardziej opłacalna cenowo aniżeli wynajem samochodu na krótki okres. W tym wypadku czas najmu trwa od 1 do 23 miesięcy. Wszelkiego typu procedury związane ze średnioterminowym wynajmem samochodu są łatwe i praktycznie takie same, gdyby wynajęło się go na 30 dni. W trakcie trwania tego typu wynajmu uwzględnione są takie usługi jak: serwis, opony sezonowe, cały pakiet ubezpieczenia wraz z rozliczeniem szkód komunikacyjnych oraz zastępczy samochód w przypadku awarii pojazdu wynajętego.

Jakie są zalety średnioterminowego najmu?

Średnioterminowy wynajem samochodów ma wiele zalet. Jest to rodzaj usługi, oferowanej klientom, którzy potrzebują użytkować pojazd przez okres paru miesięcy. Cena za tego typu najem uzależniona jest od modelu najmowanego samochodu, ilości przebytych kilometrów, czasu, na jaki pojazd został wynajęty oraz dodatkowego jego wyposażenia.
Podstawowe zalety takiego układu to elastyczna umowa, możliwość wykupu samochodu po odpowiedniej cenie, bardzo wiele punktów serwisowych na terenie kraju oraz to, że nie ma potrzeby inwestowania swojego własnego wkładu.

Do kogo skierowana jest oferta?

Jest to idealna opcja dla pracodawców, którzy zatrudniają sezonowych pracowników, których z kolei praca wymaga poruszania się samodzielnym samochodem osobowym. Forma umowy sprawdza się wszędzie tam, gdzie przedsiębiorca chce zwiększyć swoją flotę samochodową, zwiększa zatrudnienie, a przy tym z nikim nie chce się wiązać długotrwałą umową.
Z opcji tej korzysta wielu prowadzących własną działalność gospodarczą, zarówno właściciele małych, jak i dużych firm. Jest to bardzo dobra forma wynajmu i staje się ona coraz bardziej popularna.