Jak używać miernika lakieru?

Miernik lakieru jest niezwykle dobrym narzędziem podczas oględzin pojazdu, natomiast samo jego posiadanie nie spowoduje, iż będziesz w stanie zobaczyć, czy auto jest bezwypadkowe. Musisz także wiedzieć, jak wykorzystywać miernika lakieru w praktyce, i jak interpretować pomiary.

Miernik lakieru – do czego służy?

Miernik lakieru to elektroniczne narzędzie, za pomocą jakiego możemy zobaczyć stan blacharski pojazdu, natomiast szczególnie ilość powierzchni lakieru czy szpachli. Dzięki miernikowi grubości lakieru błyskawicznie znajdziemy, czy pojazd był podwójnie malowany, czy miejscowo szpachlowany, jak także poznamy prawdziwą grubość pokrytego lakieru.

Tymże samym jesteśmy w stanie określić, czy stan rzeczywisty pojazdu, jaki chcemy kupić, jest kompatybilny z tymże, o jakim zapewnia nas sprzedawca.

Miernik lakieru oraz jego wykorzystanie

Lakiernicy samochodowi oraz detailerzy znają sposoby na to, by lakier na przestrzeni karoserii samochodowej doprowadzić do prawie seryjnego wyglądu. Polerowanie sąsiednich składników lub komputerowy wybór odcienia lakieru powodują, iż choćby pojazd po ciężkim wypadku wygląda jak nowy.

Niestety wszelkie tego rodzaju prace zasłaniają uszkodzenia jedynie na krótki czas oraz po kilku miesiącach rdza lub nałożona szpachla wychodzą na światło dzienne. Odpowiedni mierniki lakieru jest w stanie już podczas oględzin oszacować, czy pojazd poddawany był modyfikacjom lakierniczym.

Jak dokonywać pomiaru miernikiem?

Choćby niezwykle zadbany pojazd mógł odnaleźć się w jakiejś niepożądanej sytuacji samochodowej oraz należałoby o tymże pamiętać. Przed zakupem należałoby zobaczyć to organoleptycznie, aby nie kupić „kota w worku”. Nadmieniony miernik pozwoli sprawdzić informacje oraz dane otrzymane od sprzedawcy w obszarze stanu blacharsko-lakierniczego.

Pamiętajmy, iż mierniki funkcjonują na przestrzeniach metalicznych. Nie sprawdzimy zatem, czy na plastikowym zderzaku znajduje się drugi lakier. Poza tymże, to element wielokrotnie wymieniany oraz najmniej ważny z perspektywy bezpiecznego stosowania.