Znaczenie lakieru samochodowego i jak utrzymać samochód wyglądający jak nowy

Nowe samochody szybko tracą na wartości. Samochód, który ma zaledwie rok jest wart około 17% mniej niż jego oryginalna cena, a spadek wartości przyspiesza od tego momentu. Dobrą wiadomością jest to, że możesz ograniczyć szkody utrzymując swój samochód w dobrym stanie. Możesz również uzyskać więcej pieniędzy za niego, gdy wymieniasz go lub sprzedajesz.

Niestety, wiele osób nie dba o swoje samochody. Na szczęście dla tych z nas, którzy to robią, istnieje wiele małych rzeczy, które możemy zrobić, aby utrzymać wygląd naszych pojazdów i przedłużyć ich żywotność i wartość. Utrzymywanie samochodu w czystości, częste sprawdzanie go pod kątem wgnieceń i wiórów oraz używanie odpowiedniego wosku nie zmieni w magiczny sposób starego wiadra rdzy w nowego Mercedesa, ale przejdzie długą drogę do upewnienia się, że dostaniesz jak najwięcej, gdy pewnego dnia sprzedasz lub wymienisz swój samochód.

Sprawdź swój samochód pod kątem wgnieceń i odprysków lakieru przed zakupem

Kiedy jesteś na rynku dla używanego samochodu, to jest dobry pomysł, aby uzyskać mechanika, aby spojrzeć na pojazd przed zakupem. Jeśli ma znaczne uszkodzenia, może chcesz odejść i znaleźć inny samochód. Jeśli nie, możesz kupić dół pieniędzy. Ale, należy również sprawdzić na zewnątrz samochodu na żetony farby i wgniecenia.

Jeśli samochód był tylko w jednym wypadku i farba jest wyszczerbiona, reszta samochodu będzie uszkodzona. Możesz przetestować farbę, aby zobaczyć, czy jest to oryginalna farba lub przemalowane. Jeśli samochód został przemalowany, można mieć farby analizowane, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj farby został użyty. Jeśli to był zwykły lakier samochodowy https://www.dlalakierni.pl/lakiery-samochodowe, to będzie chip wokoło roku. Jeśli to była wysokiej jakości farba, to będzie trwać znacznie dłużej.

Utrzymanie odpowiedniej jakości

Najlepszym sposobem na utrzymanie samochodu wyglądającego jak nowy jest jego regularne woskowanie. Jeśli nawoskujesz swój samochód raz w roku, będzie on wyglądał jak nowy przez około 10 lat. Jeśli woskujesz tylko raz na 10 lat, będzie wyglądał jak 20-letni. Woskowanie to nie tylko nadanie samochodowi ładnego wyglądu.

Chodzi również o ochronę lakieru znajdującego się pod nim. Regularne woskowanie utrzymuje sprężystość lakieru i zapobiega jego utlenianiu lub przedwczesnemu starzeniu się. Jeśli nie nawoskujesz swojego samochodu, lakier wyschnie i zacznie się niszczyć, co sprawi, że będzie podatny na utlenianie, uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV i rdzę. Wosk nie tylko chroni lakier, ale nadaje mu ładny połysk i sprawia, że samochód wygląda dobrze.