gokarty Poznań

W jaki sposób wybrać dobry kask motocyklowy?

Na rynku można kupić różnorodne kaski motocyklowe. Oferta producentów jest pod tym względem ogromna. Jak należy wybrać dobry model, aby móc zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa na motorze? Na pewno nie warto patrzeć na modele najtańsze, które nie posiadają certyfikatów bezpieczeństwa. W ich przypadku jedno jest pewne – są one wykonane z materiałów, które po zetknięciu się z ziemią, mogą rozpaść się na kawałki, jak skorupka od jajka. Pamiętać należy o tym, że w wypadku na motorze, to kask na głowie jest czynnikiem decydującym o czyimś życiu i śmierci.

Dobry typ kasku

Kask na motocykl (więcej szczegółówmusi zostać dobrany ze względu na typ, ale należy również uwzględnić jego materiał wykonania.

Do ich produkcji używane są:

  • kompozyty,
  • włókna,
  • tworzywa termoplastyczne.

Najbardziej polecane kaski to te, które wykonane są z kompozytów. Dzieje się tak dlatego, iż są one wykonane z kilku warstw, które na dodatek mogą posiadać różne właściwości. Dzięki temu cała skorupa kasku będzie lepiej dopracowana, a co za tym idzie – będzie zdecydowanie bezpieczniejsza.

Styropian w kasku

Kaski motocyklowe muszą posiadać EPS, czyli styropian. Jego zadaniem jest absorbowanie ewentualnego zderzenia. Im EPS będzie lepiej wykonany, tym głowa motocyklisty mniej ucierpi. Mówiąc wprost – najlepiej, jeżeli EPS pochłonie jak największą siłę uderzenia. Zaleca się stosowanie kasków, które posiadają styropian o różnej gęstości, dzięki czemu głowa znajdzie się pod jeszcze lepszą ochroną, a jazda na motorze sprawiać będzie większą przyjemność.