kontrolki w samochodzie

Kontrolki samochodowe – charakterystyka

Nowoczesne samochody to już nie tylko silnik, kierownica i kierowca. Oprócz tego w aucie znajduje się nie mniej elektroniki niż w zwykłym komputerze. Rzecz jasna rodzi to problem związany z komunikacją na linii samochód kierowca, który został sprytnie rozwiązany przy pomocy kontrolek w samochodzie.

Czym są kontrolki w samochodzie?

W jaki zatem sposób kierowca może otrzymać informacje od poszczególnych systemów samochodu, że coś z nimi jest nie tak? Oczywiście nie może to być sygnał dźwiękowy, ponieważ mógłby on rozproszyć kierowcę podczas jazdy. Nie może to być również informacja na wyświetlaczu, ponieważ tam kierowca mógłby ją przeoczyć. Zdecydowanie najlepszy sposób to deska rozdzielcza i specjalne kontrolki sygnalizujące, które dają znać o tym, że poszczególne systemy auta nie działają w prawidłowy sposób.

Na które kontrolki w samochodzie trzeba zwracać szczególną uwagę?

Jak można się domyśli, każdy najważniejszy układ samochodu ma swoją kontrolkę na desce rozdzielczej. Znaczenie jednych jest mniej ważne, podczas gdy innych krytycznie istotne. Na które kontrolki warto zwracać największą uwagę?

kontrolki w samochodzie

Nie da się ukryć, że największą uwagę należy zwrócić na kontrolki w kolorze czerwonym oraz żółtym. Oznaczać one będą, że uszkodzenia danych systemów są poważne i należy albo udać się do warsztatu w celu zdiagnozowania przyczyny, albo też natychmiastowo zatrzymać pojazd i wezwać pomoc. Kontynuowanie jazdy pomimo takiego ostrzeżenia może być naprawdę niebezpieczne.