Samochód elektryczny

Pewnie każdy z nas kojarzy sławną Teslę. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów samochodów elektrycznych. Jednak jak tak naprawdę działają te samochody i jaka jest ich historia?

Pierwszy samochód elektryczny

Jeden z pierwszych samochodów, które napędzane są prądem powstał w 1842 roku. Zatem znane są one już światu prawie 200 lat! Był to trójkołowiec, którego napędzały baterie. Każda z nich ważyła około 45 kilogramów. Z jaką prędkością mógł się poruszać taki samochód?

Otóż w 1989 roku ustanowiono nowy rekord w tej kwestii, a mianowicie były to 63,2 km/h. Lata mijały, a samochody elektryczne stały się popularne. Znane marki takie jak, BMW czy Renault zaczęły wypuszczać na rynek samochodowy swoje elektryczne pojazdy, które z czasem były udoskonalane.

Działanie samochodu elektrycznego

To, jak funkcjonuje samochód na prąd w zasadzie nie odbiega zbytnio od pracy samochodu z silnikiem spalinowym. Silnik elektryczny nie spala jednak paliwa, zatem nie znajdziemy w im żadnych tłoków czy cylindrów. Silnik pracuje niezwykle cicho, a prąd wytwarzany przez niego jest przekazywany bezpośrednio na koła samochodu, przez co pojazd jest w stanie się poruszać.

Przyszłość wiąże się z samochodami elektrycznymi. Konieczne jest ograniczenie emisji szkodliwych spalin, które powodują zanieczyszczenie środowiska.

Mimo tego, że samochody elektryczne są dość drogie, to jednak warte zakupu. Dbajmy o nasza planetę w każdy możliwy sposób. Ważne jest to, aby żyć i funkcjonować w czystym środowisku.

Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą salonu Volvo na: https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/o-nas/samochody-elektryczne/