Jakie zalety ma powłoka ceramiczna?

Głównym zadaniem powłoki ceramicznej jest oczywiście zabezpieczenie lakieru przed wieloma zagrożeniami. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że dzięki specjalnej barierze ochronne zdecydowanie łatwiej jest utrzymać samochód w idealnej czystości.

Jakie największe zalety?

Profesjonalna powłoka ceramiczna od renomowanego producenta jest w stanie zabezpieczyć powierzchnię lakieru nawet na 5 lat. Oryginalna powłoka chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi i rysami, ale również przed kwaśnymi deszczami i promieniowaniem UV. Nie można zapominać także o soli drogowej, która jest zmorą wielu kierowców w Polsce i nie tylko. Dla samochodu sporym zagrożeniem są także ptasie odchody oraz soki z drzew, które opadają na lakier. Powłoka ceramiczna doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku nowych aut, ale również na starszych samochodach.

Dlaczego warto?

Spora zaletą powłoki ceramicznej jest także to, że każdy może nanieść ją samodzielnie. Kierowcy którzy nie czują się na siłach, aby samodzielnie nanieść powłokę ceramiczną, mogą skorzystać oczywiście z pomocy odpowiednich fachowców. Aplikacja powłoki jest bardzo prosta i intuicyjna, dzięki czemu z tym zadaniem poradzi sobie praktycznie każdy. Powłoka ceramiczna jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą uzyskać efekt lustra na lakierze. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt niezbędne jest jednak naniesienie przynajmniej 3 warstw. Dzięki pięknemu lustrzanemu odbiciu nasze auto prezentować będzie się jak w salonie.