Pasta do polerowania lakieru, czyli sposób na przywrócenie urody karoserii

Rysy i zadrapania na karoserii samochodu to codzienność, szczególnie w miastach, gdzie miejsce na parkingu pozostaje jedną z najcenniejszych zdobyczy. I chociaż polscy kierowcy nie akceptują ich tak jak np. francuscy czy włoscy, powoli uczą się z nimi żyć. Dostępność różnego rodzaju produktów przeznaczonych do pielęgnacji karoserii aut i kokpitów niewątpliwie pomaga w tuszowaniu powstałych w karoserii ubytków. 

Pasta do polerowania lakieru, czyli zrób to sam

Drobne rysy i zadrapania lakieru można usunąć u lakiernika, ale przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu i sił, można czynność tę wykonać samodzielnie, np. w domowym garażu. Do tego potrzebna jest jednak maszyna i odpowiednie kosmetyki, przede wszystkim pasta polerska.

Dostępna jest ona na rynku w różnych odmianach, a jej różnorodność wynika z potrzeb danego etapu likwidacji ubytków. Jeżeli auto charakteryzuje się grubą warstwą lakieru, do polerowania sprawdzi się pasta cuttingowa, w przypadku użycia delikatniejszych lakierów akrylowych, do polerowania karoserii lepsza będzie pasta polishingowa, o średnim stopniu ścieralności.

Na koniec całego procesu, jako pastę do polerowania lakieru, najlepiej zastosować pastę finishingową, której zadaniem jest utrwalenie wcześniej wykonanych czynności. 

Maszyna i pasta do polerowania lakieru

Aby przywrócić blask karoserii samochodu niezbędna jest pasta do polerowania lakieru oraz narzędzie, które pomoże w polerowaniu. Może ono być ręczne lub zmechanizowane, czyli tzw. polerka.

Polerka do polerowania lakieru https://autokosmetyk.com/pasty-polerskie zaopatrzona jest w kilka wymienialnych końcówek- padów, które używa się w zależności od etapu pracy.

Pady wykonane są z gąbek lub futer i mikrofibry. Różnią się pomiędzy sobą stopniem twardości i w ten sposób, razem z pastą do polerowania lakieru karoserii, uzyskuje się ostateczny efekt zniwelowania rys.