kask szczekowy

Kask szczękowy – dla kogo będzie on najlepszym wyborem?

Kask to niewątpliwie jeden z niezbędnych elementów wyposażenia dla każdego motocyklisty. Zapewnia on bezpieczeństwo w razie wypadku, stanowiąc ochronę przed urazami głowy. W zależności od sposobu, w jaki użytkownik korzysta z motocykla – czy jest to głównie wolne przemieszczanie się po mieście i pokonywanie krótkich odcinków, czy też długie trasy, gdzie rozwijane są wysokie prędkości – należy dopasować odpowiedni rodzaj okrycia głowy. Przyjrzyjmy się teraz bliżej kaskowi szczękowemu.

Kask szczękowy – charakterystyka

Kask szczękowy łączy w sobie cechy zarówno kasku otwartego jak i integralnego. Wyróżnia go możliwość podnoszenia szczęki, co przekłada się na sporą wygodę i liczne ułatwienia, np. możliwość wykonywania wielu czynności bez konieczności zdejmowania kasku, takich jak tankowanie czy napicie się w przerwie od jazdy. Dla osób poruszających się po mieście z niewielką prędkością, w cieplejsze dni zbawieniem okazać może się możliwość jazdy z otwartą szczęką. Dobry kask szczękowy bez problemu znajdziemy tutaj: https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Kaski-motocyklowe_Kaski-szczekowe-14088.html

Wady i zalety kasku szczękowego

Wyżej wymienione cechy, wśród których kluczowa jest wygoda, stanowią na pewno sporą przewagę nad innymi rodzajami ochrony głowy motocyklisty. Kaski szczękowe posiadają jednakże też swoje minusy, co należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu zakupu. Przede wszystkim, są one dość ciężkie, a ich poziom wygłuszania hałasu nie należy do największych. Trzeba mieć też na uwadze, że w razie wypadku spowodowanego przy dużej prędkości, szczęka niestety może się otworzyć, dlatego też model ten polecany jest głównie dla osób poruszających się po mieście.