buty motocyklowe

Jak wybrać odpowiednie buty motocyklowe?

Poruszając się na motocyklu nie można jeździć w dowolnym obuwiu. Powinno się wybrać specjalistyczne buty, które zwiększają bezpieczeństwo motocyklisty. Przy okazji zapewniają one wygodę i swobodę podczas jazdy. Jakie buty motocyklowe najlepiej sprawdzą się przy regularnej jeździe? 

Bezpieczeństwo i wygoda 

W kontekście kierowania motocyklem najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wielu kierujących skupia się jednak na kasku czy ochraniaczach na spodniach i rękawach. Buty pełnią jednak ważną rolę przy ewentualnych urazach stopy. Warto wybrać jak najtrwalszy model butów, najlepiej wykonany ze skóry. Nie dość, że jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne to jeszcze zapewnia wygodę. Każdy kierujący powinien czuć się swobodnie w swoich butach motocyklowych. Zbyt ciasne lub szerokie mogą powodować opóźnioną reakcję i stwarzać zagrożenie na drodze. 

 

Jak dobrać buty w zależności od motocykla? 

Buty, które są dostępne online, mogą istotnie różnić się w zależności od tego czy jeździ się ścigaczem lub motocyklem turystycznym. W przypadku tego pierwsze warto zadbać między innymi o dodatkowych wzmocnieniach chroniących stawy i skórę. Kontakt z nawierzchnią przy upadku może być bolesny, ale nie narazi kierującego na tak poważne kontuzje. W przypadku poruszania się na motocyklu turystycznym rzadziej przekracza się ryzykowne prędkości, dlatego można postawić na większą wygodę. Należy zadbać o odpowiednie wyprofilowanie, co pozwala na szybszą reakcję przy trudniejszych zakrętach. W przypadku butów motocyklowych warto też pamiętać o przewiewności materiału i odpowiedniej membranie, która chroni przed wodą.