dwuczęściowy kombinezon motocyklowy

Dwuczęściowy kombinezon motocyklowy, czyli kilka słów o wyposażeniu motocyklisty

Jaki jest powód popularności dwuczęściowych kombinezonów motocyklowych? Motocykliści wybierają je z tego względu, że bardzo łatwo się je zakłada, zdecydowanie łatwiej niż kombinezony jednoczęściowe. Poza tym posiadają kieszenie, a ich krój uwzględnia wymogi pozycji wyścigowej i nie tylko!

Dlaczego warto posiadać dwuczęściowy kombinezon motocyklowy?

Każdy motocyklista, który porusza się za pomocą motocykla, wie, że wypadek może zdarzyć się każdemu i w każdej sytuacji. Niebezpieczeństwo może zostać jednak załagodzone do pewnego stopnia wtedy, kiedy dana osoba posiada odpowiednią odzież. Dwuczęściowy kombinezon motocyklowy zapewnia skórze i kościom odpowiednią dozę ochrony.

Wkładanie jednoczęściowego kombinezonu jest bardzo trudne i wymagające, nie jest on też zbyt wygodny, a w dodatku pozbawiony jest kieszeni, przez co motocyklista musi zabierać ze sobą plecak lub saszetkę czy też nerkę na dokumenty i inne potrzebne rzeczy. Na przejażdżkę wystarczy założyć dwuczęściowy kombinezon. Warto zastanowić się nad wyborem skórzanego kombinezonu, ponieważ skóra jest bardzo wytrzymałym materiałem, odpornym na przetarcia i rozerwanie.

Co prócz skóry?

Wybierając dwuczęściowe kombinezony motocyklowe, można zwrócić uwagę na te wykonane z tekstyliów z zastrzeżeniem, że nie będą one tak wytrzymałe, jak ich skórzane odpowiedniki. W dodatku ściśle przylegają do ciała i podczas upadku ochraniacze mogą się przesunąć i przestać spełniać swoje zadanie ochronne. Trzeba o tym pamiętać. Zaletą takich kombinezonów jest oczywiście ich cena, jednak warto czasem wydać więcej pieniędzy na coś, co posłuży przez długi czas i zapewni maksymalną dawkę ochrony.

Dwuczęściowy kombinezon motocyklowy jest dostępny do kupienia pod tym linkiem