Buty motocyklowe – co trzeba wiedzieć?

Buty motocyklowe z wyglądu mogą być podobne do codziennego obuwia, wyróżniają się jednak ważnymi kwestiami, których nie można pominąć. Co warto sprawdzić przed zakupem i na co zwrócić szczególną uwagę?

Buty motocyklowe – bezpieczeństwo to podstawa

Buty motocyklowe projektowane są w wyjątkowy sposób. Ich podstawową funkcją jest ochrona, dlatego wyposażone są zwykle w panele ochronne. Materiał z którego są wykonane również nie jest przypadkowy. Musi przejść szereg testów i spełniać odpowiednie, bardzo wyśrubowane kryteria. Zwykłe obuwie, często tak podobne do tego specjalistycznego, nie sprawdziłoby się w ekstremalnych warunkach. 

Specjalistyczne, dobrze dobrane buty motocyklowe, chronią nie tylko stopy, ale również palce i wyższe części nóg. 

Jak dobrać buty motocyklowe?

W przypadku doboru motocyklowych butów design jest kwestią drugorzędną. Odpowiednio dobrane obuwie gwarantuje bezpieczeństwo, a ono jest najważniejsze podczas jazdy na motorze. Pod uwagę powinniśmy więc przede wszystkim wziąć jakoś wykonania konkretnego modelu. Im lepsza jakość, tym większa gwarancja bezpieczeństwa. 

Następnie zwróćmy uwagę na styl jazdy. Inne obuwie będzie potrzebne do jazdy na skuterze, a inne do szybkiej jazdy na motocyklu. Łatwo rozpoznać takie buty, różni je między sobą stopień ochrony. 

Kolejnym ważnym elementem jest wysokość butów motocyklowych. Krótkie buty zapewnią o wiele większy komfort i swobodę w czasie jazdy, Wysokie obuwie jest odpowiednie dla osób pokonujących większe dystanse i do jazdy sportowej.

https://moto-tour.com.pl/pl/menu/buty-motocyklowe-12508.html