bagażnik rowerowy na hak

Dlaczego warto zdecydować się na bagażnik rowerowy na hak?

Wiele osób uwielbia rowerowe wycieczki. Nic dziwnego, w końcu jest to doskonała forma aktywności fizycznej, która pozwala nie tylko pracować nad dolnymi partiami ciała, ale wpływa także na lepszy metabolizm, czy wydolność. Oczywiście, przejażdżka rowerem to również świetny sposób zwiedzania nowych miejsc. Tym bardziej, iż można zobaczyć więcej, ponieważ o wiele łatwiej porusza się rowerem, niż pieszo. Szczególnie w miejscach, gdzie ścieżki rowerowe są bardzo popularne.

Zabierz ze sobą rower na wakacje

Dlatego wiele osób, które planuje wakacyjny wyjazd, pragnie zabrać ze sobą także rowery. Dzięki temu nawet cała rodzina może cieszyć się przejażdżkami na dwuśladach. Z tej racji tak popularny jest obecnie bagażnik rowerowy na hak. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na bezpieczny transport rowerów. Bagażnik montuje się z tyłu pojazdu na haku, który służy jako zaczep dla przyczepek, czy innego rodzaju pojazdów. Bagażniki rowerowe najczęściej spotyka się w wersjach na 2-3-4 rowery. Dzięki temu można dostosować jego pojemność do indywidualnych potrzeb.

Bagażnik rowerowy na hak – o czym warto pamiętać?

Podobnie, jak w przypadku przyczepki, czy innych elementów, które transportuje się na haku holowniczym w samochodzie, również bagażnik rowerowy na hak wymaga tego, aby posiadać dodatkową tablicę rejestracyjną. Tylko wtedy element ten może być w legalny sposób przymocowany do pojazdu, co umożliwia transport rowerów. Tablicę rejestracyjną należy wyrobić w odpowiednim urzędzie, w wydziale komunikacji miejskiej.