Wybór bagażnika rowerowego to nie taka prosta sprawa

Wydaje się, że wybór bagażnika rowerowego z tak różnorodnych modeli dostępnych obecnie wcale nie jest trudną sprawą. Nic bardziej mylnego zważywszy na ilość oferowanych produktów. Każdy z tych bagażników ma inną cenę, wygląd i kolorystykę. Czym kierować się kupując dla siebie bagażnik rowerowy do auta?

Bagażnik rowerowy na miarę Twojego auta

Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad rodzajem bagażnika rowerowego do auta. Istotne jest czy ma to być tylny bagażnik rowerowy czy jednak decydujemy się na ten na dachu samochodu. Stąd też najpierw warto zapoznać się z opcjami przeznaczonymi dla naszego modelu samochodu.

Bagażniki dachowe – czy to na pewno dobre rozwiązanie?

Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów transportowania rowerów. Dzięki niemu rowery nie będą ubrudzone. Nieco ciężej jest już z montażem. Niemniej cena bardzo zachęca. Okazuje się, że jest to jedna z najtańszych możliwości. Jest to również jedna z najczęściej obserwowanych na drogach opcji.

Do wad tego typu bagażników zdecydowanie zaliczyć można fakt, że kierowca w czasie jazdy musi być zdecydowanie bardziej uważny. Przemieszczając się pod wiaduktami czy też wjeżdżając do garażu należy pamiętać, że na dachu znajdują się rowery. Dodatkowo pozycja pionowa niekorzystnie wpływa na ekonomikę jazdy i znacznie ogranicza prędkość. Często mówi się również o tym, że jazda staje się zdecydowanie głośniejsza. Nie każdemu więc będzie odpowiadać tanie, ale za to głośne rozwiązanie.

Bagażnik na haku holowniczym

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa podstawowe typy tego typu bagażników. Jeden z nich służy do przewożenia tych większych i cięższych rowerów, zaś drugi to kompaktowy uchwyt służący do przewozu tych lżejszych i mniejszych. Wiele z tego typu bagażników wyposażonych jest w nowoczesne udogodnienia mające się przełożyć nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim komfort ich użytkowania. Trzeba jednak pamiętać, że im więcej nowinek tych wyższa będzie cena takiego bagażnika. Również szybszy i łatwiejszy montaż i demontaż wpływają zawsze na cenę produktu. Ważną zaletą tego typu bagażników jest fakt, że ich umiejscowienie nie wpływa na zwiększone spalanie. Opór powietrza pozostaje tutaj cały czas na bardzo podobnym poziomie.

Wybierając bagażnik montowany na hak musisz pamiętać o…

Bardzo istotne jest przestrzeganie przepisów prawa drogowego. Tym samym więc, decydując się na bagażnik rowerowy montowany na hak holowniczy należy pamiętać o tym, że nie może on zasłaniać tablicy rejestracyjnej oraz światła. Wystarczy stosować się do instrukcji prawidłowego montażu takiego bagażnika i nie powinno być z tym problemu. Problem może pojawić się w momencie kiedy kierowca zapomni, że z tyłu jego samochodu znajduje się bagażnik i rowery. Jest to bardzo niebezpieczne zwłaszcza w momencie parkowania, kiedy utrudnione jest działanie tylnych czujników samochodu.

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów bagażników rowerowych na samochód ma swoje plusy i minusy. Zadaniem każdego klienta jest je zbilansować i wybrać dla siebie ten odpowiedni dla niego.