Czy wynajem samochodu w Balicach jest opłacalny?

XXI wiek przyniósł bardzo duże zmiany, jeżeli chodzi o rynek motoryzacyjny. Przede wszystkim upowszechniła się możliwość brania samochodów w leasing, zamiast kupowania na własność. Ale oprócz tego pojawiło się mnóstwo firm, które pozwalają na wynajem samochodu Balice to lotnisko pod Krakowem, gdzie każdy przylatujący ma możliwość wypożyczenia auta na miejscu. Sprawdzamy czy korzystanie z tych usług jest opłacalne.

Większa beztroska i możliwości

Posiadanie swojego własnego samochodu to bardzo duża odpowiedzialność, przede wszystkim finansowa. Konieczne jest regularne serwisowanie, wkładanie pieniędzy w naprawy, kupowanie części zamiennych. Do tego dochodzą przeglądy raz do roku, które również kosztują, a także ubezpieczenie OC. Jeżeli decydujemy się na wypożyczanie aut, wszystkie powyższe kwestie nas nie dotyczą. Dla przykładu, wynajem samochodu w Balicach służy wszystkim, którzy raz na jakiś czas przylatują do Krakowa. Korzystają więc zarówno z szybkiego transportu lotniczego, a jednocześnie na miejscu nie są skazani na taksówki czy komunikację zbiorową. Posiadając własne auto nigdy nie można liczyć na taką wygodę i mobilność.

Kalkulacja kosztów wynajmu

Przy szerokiej i powszechnej możliwości wynajmowania aut, posiadanie własnego samochodu jest opłacalne tylko wtedy, gdy rocznie przejeżdżamy minimum 10 tysięcy kilometrów. Gdy natomiast własne cztery kółka są nam potrzebne sporadycznie, bardziej opłacalny będzie wynajem samochodu Balice, Kraków i wiele innych miejscowości mają mnóstwo firm, gdzie możemy wypożyczać pojazdy, zarówno osobowe jak i dostawcze. Dodatkowo w dużych aglomeracjach można skorzystać z tzw. carsharingu, czyli wynajmu aut za pomocą smartfona. Powoduje to, że samochód zawsze mamy w zasięgu ręki i możemy skorzystać z niego kiedy tylko chcemy. Natomiast po zakończonym wynajmie po prostu o aucie zapominamy. Nie dotyczą nas opłaty, ubezpieczenia, a nawet poziomy płynów eksploatacyjnych czy ciśnienie w oponach. Wszystko to zapewni nam wypożyczalnia, wliczając całą obsługę samochodu w cenę wynajmu.